Masáže

Masáže jsou vynikající a zároveň nejstarší prostředek k uvolnění, prokrvení svalů a tím i celého organismu. Masáž jako taková stimuluje prokrvení celého těla a tím i přívod kyslíku a výživy do tkání. Pomáhá odstraňovat zplodiny látkové výměny, ovlivňuje svalové napětí a kloubní pohyblivost, kladně působí na centrální nervový systém a tím i na psychiku. Pravidelná masáž je účinná prevence proti zdravotním problémům souvisejícím zejména s pohybovým systémem. Naučme se vnímat své vlastní tělo. Naučme se o něj pečovat. Vše dobré, co svému tělu dodáme, nám vrátí v pocitu pohody, uvolnění a harmonie.

Jak probíhá masáž

Při první návštěve zjišťujeme Váš celkový zdravotní stav a individuální požadavky. Následuje masáž, která je prováděna v příjemném teplém prostředí za doprovodu hudby a použití masážních prostředků. Pracujeme s rostlinnými přírodní oleji vysoké kvality. Při problémech pohybového aparátu používáme na závěr masáže léčivé přírodní masti. Nakonec se dozvíte, čemu byste se měli po masáži vyhnout a co můžete očekávat na fyzické i psychické úrovni.

Relaxační masáž

Relaxační masáž je zaměřena na zklidnění, celkové ozdravění organismu, rozproudění energie a pozitivní naladění mysli. Jejím vlivem se snižuje svalové napětí a tak napomáhá volnému proudění energie a krve, zvláště v místech, kde byly tzv. „blokády“ ve svalu. Pravidelné masírování zlepšuje fyzickou i psychickou kondici a navrací síly, což je účinný způsob, jak zvládat tlaky kterým jsme každodenně vystavováni.

Sportovní masáž

Masáž sportovního typu je určena nejen pro vrcholové, ale i pro amatérské sportovce. Pomáhá při přípravě na výkon nebo zbavuje únavy po něm. Sportovní masáž by měly podstupovat pouze osoby, které netrpí žádným chronickým onemocněním.Prokrvení těla, přívod kyslíku a výživy do tkání, odstranění zplodin látkové výměny, zmírnění svalového napětí a zlepšení kloubní pohyblivosti, to vše jsou kladné efekty, které jsou pro sportovce nesmírně důležité. A to jak před závodem, sportovním utkáním nebo jinou tělesnou aktivitou, tak po jejich skončení. Sportovní masér využívá cílené hmaty, vede je správným směrem, správnou rychlostí a intenzitou. Sportovní masáž je celkově razantnější a může pomoci i zdravým nesportovcům, jako například jedincům s jednostranným zatěžováním těla nebo v případech sedavého zaměstnání.

Aromatická masáž

Aromatická masáž je spojení klasické masáže a aromaterapie, tedy využívání blahodárného účinku éterických olejů. Éterické oleje se za aromaterapeutickými účely mísí s oleji rostlinnými, ve kterých se velmi dobře rozpouštějí. Při aromatické masáži jsou rostlinné oleje obohacené o éterické komponenty vmasírovány pomocí jemných hmatů do pokožky a přes drobné vlásečnice se postupně dostávají do krevního oběhu. Současně pronikají éterické oleje do našeho těla vdechováním. Vůně pronikají do čichového centra, kde pomocí nervové soustavy působí na organismus a spouští celou řadu reakcí, včetně emocionálních. V závislosti na požadovaném výsledku je pak také možné vhodným výběrem olejů dosáhnout jak uvolnění a zklidnění organismu, tak jeho stimulace a regenerace.

Masáž nelze provádět

  • při srdečních, nádorových a aterosklerotických onemocněních
  • při onemocněních dutiny břišní, spojených se záněty nebo krvácením
  • při poraněních dutiny břišní
  • při závažnějších krvácivých stavech (hemofilie, leukémie)
  • při horečnatých, infekčních nebo akutně zánětlivých onemocněních
  • při stavech vyžadujících klid na lůžku a po nedávných operacích
  • při celkové tělesné vyčerpanosti , po nadměrné fyzické námaze je nejlépe počkat do druhého dne
  • při akutních psychózách a stavech pod vlivem alkoholu, drog a psychotropních látek

Před masáží 1-2 hodiny nejezte.