Forever Young

PŘEHLED PŘÍPRAVKŮ FOREVER YOUNG PRO DOMÁCÍ POUŽITÍ
Je důležité mít na paměti, že nejlepších výsledků v omlazování lze dosáhnout, bude-li procedura v salonu kombinována s domácí péčí pomocí linie Forever Young.

FOREVER YOUNG – Řada kosmetických přípravků pro zpomalení přirozeného stárnutí pokožky, která byla vytvořena společností CHRISTINA v roce 2002, názorně demonstruje současnou tendenci kosmetologie při péči o pokožku – použití aktivních látek a vysoce technologických postupů. Tato řada obsahuje omlazující peptidy – geniální objev výzkumného střediska Louise Pasteura (Francie). S pomocí genového inženýrství a molekuární biologie se vědcům tohoto střediska podařilo separovat dvě syntetické bílkoviny, svou strukturou připomínající Epidermální Faktor Růstu (EFR) a Epidermální Timusový Faktor (ETF). Tyto oligopeptidy, jejichž molekulární váha nepřesahuje 5000 daltonů, jsou schopny proniknout do hluboce položených vrstev pokožky a působit tam jako faktor růstu.

Epidermální Faktor Růstu (EFR) je schopen zpomalit chronologické stárnutí pokožky, jelikož:

 • Stimuluje proliferaci keratinocytů, zpomaluje apoptézi – stimuluje vznik faktoru růstu fibroblastů (FRF), proliferaci a funkční aktivitu fibroblastů, které zase produkují všechny důležité komponenty pojícího vaziva.
 • Napomáhá regulaci tvorby elastázy a kolagenázy, které omezují vznik spojených molekul elastinu a kolagenu.
 • Zmenšuje počet zánětlivých míst,vzniklých působením slunečního záření, čímž omezuje vznik volných radikálů.

Epidermální Timusový Faktor (ETF)

 • Přítomnost timusových hormonů (timopoetinu a timalinu)v bazálních keratinocytech člověka, poukazuje na histogenetickou a funkcionální podobnost sekretujících buněk timusu a kreatinocytů. Během nárustů věkových involutivních (involuce – přirozené stárnutí) změn se v pokožce zmenšuje množství hormonů timusu a kolem 30 – 35 roku života téměř úplně vymizí. V důsledku toho můžeme konstatovat, že timusové hormony hrají významnou roli v mechanismech stárnutí pleti. Synteticky vyrobený peptidní bioregulátor, který stimuluje tvorbu timusových hormonů, byl nazván epidermálním timusovým faktorem. Jeho začlenění do kosmetických kompozic přivedlo k nárustu imunitní, regenrační a antioxidační pochody a k poklesu involutivních projevů. Pleť získala mnohem mladistvější vzhled díky zesílení všech jejich vrstev, zlepšení mikrocirkulace krve a poklesu hyperkeratózy.

  Fytokohezin – rostlinná alternativa cholesterin sulfátu, který:

 • Zlepšuje soudružnost lipidních strukturních membrán a fyzicky zpevňuje rohovou vrstvu.
 • Stabilizuje biologické membrány buněk a jejich organel, čímž zvyšuje jejich odolnost proti osmotickému šoku.
 • Reguluje diferenciaci keratinocytů, během které keratinocyty syntetizují specifické bílkoviny (K1, K10, involukrin, filagrin) a zvyšují tvorbu lipidů a transglutaminázy – enzymu, který se podílí na tvorbě rohové vrstvy.
 • Hydratuje buněčnou membránu, váže dohromady 3krát více molekul vody než cholesterin sulfát.

Díky tomu jsou buňky odolnější vůči různorodým škodlivým vlivům, rohová vrstva zesílí a transepidermální ztráty vody se omezí. Testy bylo prokázano, že už 30 min po nanesení krému s fytokohezinem na pleť se její hydratace zvýší o 60%. Fibronektin patří k mimobuněčným peptidním komponentům pojícího vaziva.

 • Stimuluje aktivitu všech buněčných elementů, díky vlastnostem faktoru růstu zlepšuje strukturu pojivového vaziva dermisu, napomáhá aktivní regeneraci pleti po středním a hlubokému peelingu.

Dipalmitol hydroxyprolin – působí na fibroblasty tím, že je stimuluje k syntéze prokolagenu, který starší pokožka téměř neobsahuje. Triazin – nový univerzální organický ultrafialový filtr, jehož molekuly dvakrát aktivněji pohlcují UVA a UVB paprsky, je stálý a nedráždí ani tu nejcitlivější pleť.

Působení preparátů řady Forever Young je zesíleno přidáním různých, pokožce prospěšných aktivních látek: bílkovin rostlinného a mořského původu, vitamínů, minerálů, oligoelementů, antoixidantů, hydratantů a ovocných kyselin, extraktů rostlin a dalších. Tato série je vypracována s přihlédnutím k potřebám pleti a odpovídá za zachování rozličných kožních struktur, ochranu a zpevnění systémů unavených z ekologických poškození, námahy, stresu a biologických hormonálních změn.

Série kosmetických přípravků proti stárnutí Forever Young pro péči o pokožku obličeje, krku a dekoltu jasně demonstruje tendenci současné kosmetiky, tj. využívání aktivních, vysoce technologických komponentů v přípravcích pro péči o pleť. Do série jsou zahrnuty přípravky pro péči doma i v salonu.

Přípravky Forever Young zpomalují proces stárnutí díky působení omlazujících peptidů. Ty jsou svým působením podobné proteinům, jež jsou přítomny v pokožce mladých lidí.

Účinek procedury Forever Young:

 • Vyhledává ložiska chronických zanícení a potlačuje je.
 • Předchází ztrátě přirozené hydratace.
 • Účinně bojuje proti volným radikálům.
 • Předchází zániku proteinů a lipidů v pleti.
 • Zabraňuje poškození matrice pleti.
 • Stimuluje přirozenou výměnu kožních buněk.
 • Jemně odstraňuje odumřelé buňky z povrchu pokožky.
 • Vyhlazuje a zjemňuje pleť.
 • Podporuje syntézu kolagenu.
 • Doplňuje energii v pleti.
 • Poskytuje pokožce mimořádné množství živin.
 • Napomáhá s optimální ochranou pleti.
 • Uvolňuje svalová vlákna a snižuje tak výskyt drobných linek a vrásek.

Do této řady jsou zahrnuty vědecky podložené vysoce efektivní ingredience: epidermální růstový faktor, acetyl pentapeptid, biochemický peptid fibronektin, aminokyselina MDM, fytokoenzym, a rovněž inovativní kombinace tradičnějších omlazujících látek. Všechny společně pronikají do hlubších vrstev pokožky a omezují její ochabování i projevy povrchových vrásek, vypínají a zpevňují pokožku, dávají jí svěží a mladistvý vzhled.

Velmi malá molekulární hmotnost aktivních ingrediencí (méně než 1000 daltonů) jim umožňuje pronikat do pokožky a účinně působit na procesy, které probíhají na úrovni všech tří vrstev kůže.

Kosmetika je vhodná pro ženy a muže všech věkových kategorií. Pomocí aktivních ingrediencí odhaluje hluboko v pokožce ložiska chronických zanícení, která jsou zdrojem zrychleného stárnutí kožních buněk. Jejich vyhledáním a včasným zaléčením předchází stárnutí pokožky. Mimo to přispívá k udržování zdravého a mladistvého vzhledu pleti, zabraňuje tvorbě drobných linek a vrásek.

Věk 25–30 let – Viditelně zpomaluje předčasné stárnutí pleti, vyživuje, hydratuje a dodává jí energii. Včas zasahuje přímo u zdroje problému, zpomaluje přirozený proces stárnutí.
Věk 40 let – Působí proti viditelným stopám stárnutí, pomáhá uvolňovat a vyhlazovat mimické vrásky, podporuje tvorbu kolagenu a navrací pleti mladistvý vzhled.
Věk 50 let – Vyrovnává známky stárnutí, redukuje vrásky, zpevňuje a zlepšuje pružnost pleti, rozjasňuje.
Věk 60 let – Regeneruje pokožku, udržuje a předchází dalšímu poškozování pleti.

FY - Smooth Eyes Mask

Zjemňující oční maska
Objem: 50ml

Popis přípravku
Napomáhá obnově buněk pokožky. Zlepšuje její barvu, hydratuje a posiluje ochranné funkce. Zajišťuje efekt trvalého liftingu, chrání pokožku před stárnutím způsobeným UV zářením.
Použití
Nanést v tenké rovnoměrné vrstvě na pokožku okolo očí. Po 15 minutách smýt. Používat 2–3× týdně.

FY - Rejuvenating Day Eye Cream SPF 15

Omlazující denní krém pro oblast očí

Popis přípravku
Krém na oční víčka zajišťuje zvlhčení pokožky v průběhu celého dne a ochranu před sluncem (SPF-15). Obnovuje pokožku a posiluje její imunitu, což významně snižuje množství vrásek. Rychle se vstřebává.
Použití
Jemným poklepáváním nanést krém v tenké rovnoměrné vrstvě na očištěnou pokožku okolo očí.

FY - Active Night Eye Cream

Omlazující denní krém pro oblast očí
Objem: 30ml

Popis přípravku
Krém efektivně brzdí stárnutí pleti, stimuluje růst nových buněk, zvlhčuje pokožku a tím významně snižuje množství a hloubku vrásek.
Použití
Lehkým poklepáváním nanést krém v tenké rovnoměrné vrstvě na očištěnou pokožku okolo očí.

FY - Purifying Toner

Čistící tonikum
Objem: 200ml

Popis přípravku
Rostlinné čistící ingredience plně odstraňují z pokožky nečistoty, zbytky make-upu i přebytky tuku. Dodávají jí svěží a hydratovaný vzhled na dlouhou dobu. Tonikum obnovuje přirozenou hladinu pH, stahuje póry. Neobsahuje líh.
Použití
Nanést tonikum na vatový tampon a opatrně očistit pokožku obličeje, krku a dekoltu.

FY - Balancing Toner

Vyrovnávací tonikum
Objem: 200ml

Popis přípravku
Tonikum je určeno pro očištění, obnovu a zlepšení stavu pokožky. Přípravek zajišťuje jemné odstranění odumřelých povrchových vrstev a znečisťujících látek, obnovuje ideální hladinu kyselosti. Je vhodné pro všechny typy pleti. Neobsahuje líh.
Použití
Opatrně natírat pokožku tonikem 1–2× denně po očištění.
Varování
Opatrně používat pro pokožku se zvýšenou citlivostí na AHA.

FY - Gentle Cleansing Milk

Jemné čistící mléko
Objem: 200ml

Popis přípravku
Odstraňuje nečistoty z pleti a zbytky make-upu. Nedráždí pokožku, hydratuje a dodává jí jemnost a svěží vzhled.
Použití
Nanést malé množství mléka na dlaně a masážními pohyby jemně očistit obličej od make-upu. Zbytky přípravku omyjte vodou s Moisturizing Facial Wash.

FY - Moisturizing Facial Wash

Čistící pleťový gel se zvlhčujícím účinkem
Objem: 200ml

Popis přípravku
Jemný gel do hloubky čistí pokožku, odstraňuje nečistoty, zbytky make-upu a poškozené buňky. Aktivně hydratuje pleť, nedráždí ji, má uklidňující účinek.
Použití
Nanést přípravek na dlaně, naředit vodou a opatrně masírovat obličej 2 minuty. Poté smýt teplou vodou.

FY - Eye Zone Treatment

Gel pro oční partie s vitamínem K
Objem: 30ml

Popis přípravku
Gel odstraňuje tmavé kruhy pod očima, zvlhčuje pokožku a obnovuje epidermální bariéru. Zpevňuje kapiláry, stimuluje mikrocirkulaci, snižuje zvýraznění „cévních hvězdiček“ a působí preventivně proti vzniku nových.
Použití
Nanášet 1–2× denně na očištěnou pokožku očních víček. Lze používat i na oblasti s kuperózou (cévní hvězdičky).

FY - Radiance Moisturizing Mask

Gel pro oční partie s vitamínem K
Objem: 50ml

Popis přípravku
Maska osvěžuje vysušenou pokožku, odstraňuje pocit stažení a únavy, vyhlazuje vrásky. Není mastná, má schopnost odrážet světlo, čímž pleť získává matný lesk a zůstává dlouhodobě hydratovaná.
Použití
Nanést rovnoměrnou vrstvu zvlhčující masky. Ponechat 5–10 minut. Poté smýt.

FY - Total Renewal Serum

Omlazující sérum
Objem: 30ml

Popis přípravku
Zanechává dlouhodobý pocit svěžesti a jemnosti pokožky, zbavuje stop únavy a stresu.
Použití
Nanést rovnoměrnou vrstvu zvlhčující masky. Ponechat 5–10 minut. Poté smýt.

FY - Absolute Fix

Sérum proti mimickým vráskám
Objem: 30ml

Popis přípravku
Bezpečný a účinný přípravek je skvělou alternativou injekcím botulotoxinu. Odstraňuje nervové napětí obličeje, zvyšuje pružnost pokožky. Vyplňuje a zmenšuje vrásky a zpomaluje vznik nových. Zlepšuje texturu pokožky.
Použití
Sérum se nanáší 2× denně na oblasti s vráskami, jemným poklepáváním. Lze používat i pod make-up.

FY - Hydra Protective Day Cream SPF 40

Denní ochranný krém s SPF-40
Objem: 50ml

Popis přípravku
Lehce se vstřebává, není komedogenní. Zabraňuje stárnutí pokožky působením UV záření, obnovuje lipidovou bariéru, hydratuje pokožku, obnovuje kožní homeostázi. Nezpůsobuje pocit mastnoty a nezanechává bílé stopy na pokožce.
Použití
Nanést krém a vmasírovat jej jemným poklepáváním.

FY - Hydra Protective Winter Cream SPF20

Ochranný krém proti ztrátě vlhkosti pro zimní období s SPF-20
Objem: 50ml

Popis přípravku
Vytváří na pokožce tenký ochranný povlak, který udržuje přirozenou hladinu vlhkosti. Zlepšuje obnovu epidermis a zajišťuje pokožce ochranu před nepříznivými vlivy UV záření a nízkých teplot.
Použití
Malé množství přípravku (0,5 ml) nanést na očištěnou pokožku obličeje a krku.Vmasírovat až do úplného vstřebání.

FY - Repairing Night Cream

Noční krém
Objem: 50ml

Popis přípravku
Krém redukuje vrásky, zvlhčuje pokožku a napomáhá růstu nových buněk, což efektivně brzdí proces stárnutí.
Použití
Malé množství přípravku (0,5 ml) nanést masážními pohyby na očištěnou pokožku obličeje a krku, dokud se krém úplně nevstřebá.

FY - Dual Action Make Up Remover

Odstraňovač očního make-upu s dvojitým účinkem
Objem: 100ml

Popis přípravku
Přípravek čistí, uklidňuje, vyhlazuje a zvlhčuje pokožku. Nezanechává pocit mastnoty a snižuje otoky okolo očí.
Použití
Před použitím protřepat. Pomocí vatového tamponku jemnými pohyby očistit pokožku víček od make-upu.

FY - Eye Rescuer

Sérum pro oči
Objem: 10ml

Popis přípravku
Snižuje otoky okolo očí. Uklidňuje a vyhlazuje pokožku, a zároveň ji hluboce zvlhčuje a zvyšuje její elasticitu.
Použití
Opatrně kuličkou aplikujte sérum na kontury očí. Zejména se věnujte oteklým úsekům a kruhům pod očima. Nechte působit dokud se sérum samo nevstřebá. Aplikujte denně nebo v případech, kdy je nutno rychle odstranit otoky okolo očí a vyhladit vrásky.

FY - Lip Zone Revitalizer

Krém pro péči o rty
Objem: 20ml

Popis přípravku
Jemný, nemastný krém, určený ke zlepšení stavu pokožky rtů. Hydratuje ji a skrývá stopy drobných vrásek u koutků rtů.
Použití
Krém lze nanášet samostatně nebo jako podklad pod rtěnku.

FY - Moisture Fusion Cream

Intenzivní zvlhčující krém
Objem: 50ml

Popis přípravku
Vysoce koncentrovaný krém příjemné konzistence je unikátní díky obsahu inovačního komplexu kyseliny hyaluronové a aktivních hydratačních látek. Díky čemu zajišťuje intenzivní hydrataci pleti. Krém výrazně zlepšuje elasticitu pokožky, omlazuje a zpevňuje jí. Unikátní složení krému zabraňuje transepidermální ztrátě vlhkosti pleti, pokožka se stává zdravější.
Použití
Aplikujte denně ráno a večer tenkou vrstvou na čistou pokožku na sérum. Poklepáváním důkladně zapracujte přípravek.

FY - Moisture Fusion Serum

Intenzivní zvlhčující sérum
Objem: 30ml

Popis přípravku
Přípravek s nízkým obsahem tuků má výrazný omlazující a zvlhčující účinek. Rychle se vstřebává do pokožky, dodává jí hedvábnou jemnost a nezanechává mastné stopy. Zmírňuje strie.
Použití
Aplikujte denně ráno a večer tenkou vrstvou na čistou pokožku pod krém. Poklepáváním důkladně zapracujte přípravek.

FYBC - Silky Matte Cream

Jemný tělový matující krém
Objem: 250ml

Popis přípravku
Přípravek s nízkým obsahem tuků má výrazný omlazující a zvlhčující účinek. Rychle se vstřebává do pokožky, dodává jí hedvábnou jemnost a nezanechává mastné stopy. Zmírňuje strie.
Použití
Potřebné množství krému vmasírovat do pokožky až do úplného vstřebání.

FYBC - Ultra Nourishing Lotion

Vyživující tělové mléko
Objem: 200ml

Popis přípravku
Zvlhčující a omlazující tělové mléko. Zlepšuje elasticitu pokožky a zmírňuje strie. Má jemnou konzistenci, lehce se nanáší, nezanechává stopy.
Použití
Nanést potřebné množství mléka a vmasírovat až do úplného vstřebání.

FYBC - Exfoliating Scrub

Tělový scrub s výtažkem z červeného vína
Objem: 200ml

Popis přípravku
Kombinuje vlastnosti mýdla a scrubu, neutralizuje volné radikály, zlepšuje mikrocirkulaci krve, změkčuje pokožku, zvlhčuje a stimuluje ji. Scrub se výborně hodí pro použití v anticelulitidním programu.
Použití
Denně nanášet na vlhkou pokožku,několik minut masírovat, poté smýt teplou vodou.

FYBC - Ultra-Hydrating Hand Cream SPF15

Ochranný krém na ruce SPF-15
Objem: 75ml

Popis přípravku
Lehký, nemastný krém s intenzivním účinkem. Omlazuje, změkčuje, zvlhčuje a chrání pokožku rukou.
Použití
Potřebné množství krému vmasírovat do pokožky až do úplného vstřebání.

FYBC - Pampering Foot Cream

Krém pro péči o pokožku chodidel
Objem: 75ml

Popis přípravku
Změkčuje pokožku, napomáhá hojení mikroskopických trhlin, změkčuje zrohovatělé vrstvy, stimuluje prokrvení.
Použití
Nanést na očistěnou pokožku chodidel a vmasírovat jemnými pohyby.

FY - Men-Fortifying After Shave Gel

Zpevňující gel po holení
Objem: 75ml

Popis přípravku
Má výrazné uklidňující a antioxidační účinky. Ochlazuje pokožku a napomáhá hojení mikroskopických trhlinek. Zlepšuje tonus pleti, dodává jí zdravý vzhled.
Použití
Po holení vmasírovat malé množství gelu do pokožky až do úplného vstřebání. Poté nanést krém proti stárnutí Forever Young Men Age-Fighting Cream.

FY - Men-Age Fighter Cream SPF 15

Krém proti stárnutí pro muže
Objem: 75ml

Popis přípravku
Tento lehký, zvlhčující krém nejen efektivně omlazuje pokožku, ale působí i preventivně proti stárnutí. Nezanechává mastný lesk.
Použití
Malé množství krému vmasírovat do pokožky. Aplikujte každé ráno po použití gelu po holení.

FY - Men-Extra Action Scrub

Scrub pro muže
Objem: 75ml

Popis přípravku
Odstraňuje znečištění, chrání pokožku před škodlivými faktory okolního prostředí. Osvěžuje ji a očišťuje, zlepšuje její pružnost. Má regenerační a omlazující účinek, zvyšuje látkovou výměnu v pokožce, čímž zlepšuje mikrocirkulaci a detoxikaci.
Použití
Naneste malé množství přípravku na vlhký obličej. Několik minut jemně masírujte navlhčenými prsty. Smyjte teplou vodou.